facebook web

NETIA DOSTARCZA KOMPLEKSOWE, PRZYJAZNE W UŻYTKOWANIU ROZWIĄZANIA ON-LINE ORAZ MULTIMEDIALNĄ ROZRYWKĘ

Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji. Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polski. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

 

NASZA HISTORIA

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu, czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE & "Złota Jesień")

NASZA INFRASTRUKTURA

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma ponad 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

NASZA MISJA I WIZJA

DOSTARCZAMY ŚWIAT ON-LINE

Grupa Netia po dokonaniu rentownej transformacji jest preferowanym dostawcą usług on-line, dzięki:

  • dostarczaniu Klientom biznesowym zintegrowanych rozwiązań teleinformatycznych na bazie usług transmisji danych oraz centrów danych,
  • oferowaniu Klientom indywiduwalnym pakietów usług na bazie platform multimedialnych w obszarze własnej sieci,
  • infrastrukturze oraz aktywom sieciowym dedykowanym do segmentów Klientów biznesowych i indywidualnych,
  • zespołowi pracowników z pasją, inspirowanych wartościami Firmy

Najnowsze treści

zobacz wszystkie informacje