facebook web

Naruszenie danych osobowych. Poradnik

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem dotyczącym postępowania w przypadku naruszenia danych osobowych.

Poradnik zawiera podstawowe sugestie działań minimalizujących skutki naruszenia danych osobowych, jakie miało miejsce wskutek ataku hakerskiego na serwis netia.pl w dniu 7 lipca 2016 r.

Prosimy nie traktować tego dokumentu jako porady prawnej, lecz jako zbiór sugerowanych działań służących minimalizacji skutków zdarzenia.

Niezależnie od przekazanych sugestii zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa publikowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego (www.knf.gov.pl) oraz Związek Banków Polskich (www.zbp.pl, w szczególności https://zbp.pl/dla-konsumentow/bezpieczny-bank/bankowosc-internetowa). Pomocne będą również informacje zamieszczone w serwisie edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (https://edugiodo.giodo.gov.pl/) oraz publikacje dostępne w specjalistycznych serwisach zajmujących się e-bezpieczeństwem.

O Netii

Netia S.A. jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.


Załączniki

Netia_naruszenie d.o._poradnik.pdf


Powiązane artykuły