facebook web
Filmowa majówka z Netia Off Camera

Filmowa majówka z Netia Off Camera

Na długi weekend majowy zapraszamy do Krakowa. Już w najbliższy piątek tj. 27 kwietnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera. Przed nami dziesięć dni potężnej dawki kultury.

11. Netia Off Camera rozpocznie się już 27 kwietnia i potrwa do 6 maja 2018 roku. W programie przygotowano aż pięć nowych sekcji filmowych: „Sport to zdrowie”, “Zawód: Artysta”, „Nasto-Dramy, „Working Class Hero”, a także "Zemsta jest słodka?”.

W Konkursie Głównym, o Krakowską Nagrodę Filmową powalczy 10 filmów. W jury zasiądzie: Małgorzata Szumowska (reżyserka takich filmów, jak: „W imię", „Body/Ciało" czy „Twarz”), Gina Gershon i Thomas Kretschmann. Pełna lista nominowanych tytułów dostępna jest na stronie festiwalu.  

Krakowska publiczność jako pierwsza zobaczy film Romana Polańskiego pt. „Prawdziwa historia”. Reżyser takich dzieł, jak „Dziecko Rosemary” czy „Nóż w wodzie” przeniósł na ekran powieść Delphine de Vigan. Film pojawi się w kinach 11 maja br.

Na krakowskim Placu Szczepańskim powstanie Miasteczko Filmowe. W Namiocie Netii odwiedzający spotkają gości specjalnych. 28. Kwietnia o godz. 13:00 wystąpi Youtuber Artur Filipowicz, czyli Topowa Dycha, który opowie o wykorzystaniu nowych mediów do promocji filmów i seriali. 29 kwietnia o godz. 13:00 pojawią się Sfilmowani, którzy zdradzą kulisy produkcji na YouTubie, a 1 maja o godz. 13:00 wystąpi Szymon ChałupkaFilmujemy!, który podzieli się wiedzą o tym, jak budować markę za pomocą filmów na Youtube.

Przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje. Dwa raz dziennie odbywać się będzie gra dla dzieci „Labirynt Rąk”. Zadaniem uczestników będzie pokonanie trasy dopasowując się wyłącznie do rąk w określonym kolorze. Natomiast dorosłych zapraszamy na filmowy quiz. Prowadzący po zadaniu pytania będzie rzucał pluszowym mikrofonem. Każdy kto go złapie musi udzielić poprawnej odpowiedzi. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dla osób, którym nie uda się kupić biletów ani karnetów na wybrane seanse, organizatorzy przygotowali dodatkowe, darmowe atrakcje. W tym roku można skorzystać z  dwóch kin na świeżym powietrzuKina nad Wisłą i Kina na Placu Szczepański, a także posłuchać koncertów na Off Scenie! Zobaczymy m.in. Reni Jusis, BeMy, czy Carnival Youth. Lista wszystkich wykonawców dostępna jest tutaj.

Więcej informacji na temat Netia Off Camera: offcamera.pl


Powiązane artykuły