facebook web
Uważaj na oszustów!

Uważaj na oszustów!

Uwaga! Otrzymaliśmy niepokojące informację: osoby podszywające się pod naszą firmę (i inne znane marki) próbują wyłudzać dane kart płatniczych, pod pozorem pokrycie kosztów wysyłki wygranych w konkursach lub badaniach satysfakcji. NETIA nigdy nie zbiera takich danych od klientów!

Według naszych informacji, najczęstszym pretekstem oszustów jest prośba o pokrycie kosztów przesyłki atrakcyjnej nagrody rzeczowej, którą oferują w zamian za udział w konkursie lub badaniu satysfakcji z usług dane firmy (np. Netii). Niestety, w rzeczywistości karty obciążane są nieprzewidzianymi kosztami, a obiecana wysyłka oczywiście nie następuje.

Dlatego podkreślamy, że nie prowadzimy kampanii marketingowych, badań satysfakcji klienta, ani żadnych innych akcji, w ramach których prosimy o podanie numerów kart płatniczych, ani nigdy nie prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów wysyłek.

Jeżeli spotkałeś się z taką sytuacją, to bardzo prosimy o szybką reakcję: zastrzeżenie kart płatniczych, których numery zostały przekazane przestępcom, zmiana kodów PIN/hasła oraz zgłoszenie podejrzenie popełnienia przestępstwa do właściwych organów ścigania.

 


Powiązane artykuły