content="summary_large_image">
Netia światłowód najszybszy wśród operatów ogólnopolskich

Netia światłowód najszybszy wśród operatów ogólnopolskich

Twórcy popularnego, polskiego serwisu i testu prędkości speedtest.pl opublikowali podsumowanie wyników testów za cały 2020 r. W najbardziej interesującym nas rankingu dostawców internetu światłowodowego, wśród operatorów obecnych w całej Polsce, prowadzi Netia.

Podsumowanie przygotowane przez twórców speedtest.pl, które można znaleźć m.in. tu: https://gsmonline.pl/artykuly/najszybszy-internet-ktory-operator-2020-speedtest przynosi sporo interesujących danych na temat rozwoju polskiego rynku dostępu do internetu. Można się z niego dowiedzieć m.in. w jakim tempie poprawia się prędkość łączy w poszczególnych technologiach dostępowych. Niewątpliwie jednak najbardziej elektryzującą informacją jest kolejność poszczególnych operatorów w rankingach.

I tak liderem naszej ulubionej kategorii, czyli internetu światłowodowego (obejmuje wyłącznie dostępy typu FTTH - PON) w rankingu speedtest.pl za cały 2020 rok jest Inea, operator bardzo mocny w Wielkopolsce, ale praktycznie nieobecny w innych częściach kraju. Na drugim miejscu znalazł się dostęp światłowodowy od Netii, a na ostatnim stopniu podium Orange Polska. Można zatem śmiało powiedzieć, że wśród operatorów ogólnopolskich, to Netia ma najszybszy światłowód.

Ostatnie dane speedtest.pl w skali miesięcznej, za grudzień 2020 r. (https://www.speedtest.pl/ranking/swiatlowod/grudzien-2020/) wyglądają dla Netii jeszcze lepiej. Pod względem średniej prędkości pobierania danych (182 Mb/s), bardzo istotnie zwiększyliśmy dystans, jaki dzielił nas od pomarańczowego konkurenta i już prawie wyrównaliśmy wynik wielkopolskiego lidera rankingu.

- Systematycznie rozwijamy dostępność światłowodu Netii, realizując program modernizacji sieci, liczne inwestycje nowego rynku mieszkaniowego i akwizycje mniejszych operatorów. Rośnie też popularność w naszej ofercie najszybszych opcji dostępowych. Jesteśmy w ścisłej czołówce i zamierzamy dalej ciężko  pracować nad dalszą poprawą satysfakcji naszych klientów i naszej pozycji rynkowej  – powiedział Tomasz Dakowski, Dyrektor Generalny Rynku B2C w Netii.

bgimage