content="summary_large_image">
Jak poprawić działanie WiFi? Netia ma na to aż 4 sposoby

Jak poprawić działanie WiFi? Netia ma na to aż 4 sposoby

Z WiFi korzystają niemal wszyscy. Co czwarta osoba nie jest zadowolona z zasięgu/siły sygnału, a tylko co drugi użytkownik w naszym kraju wie jak poprawić działanie swojej sieci bezprzewodowej. Dlatego Netia systematycznie rozbudowuje ofertę „wzmacniaczy WiFi”.

Z WiFi w domu korzysta aż 99 proc. użytkowników domowego internetu w Polsce w wieku od 35 do 44 lat. Średni wynik dla całej populacji jest tylko nieco niższy i wynosi 94 proc, wynika w badania wykonanego na zlecenie Netii w ramach ogólnopolskiego badania na panelu Ariadna. Sondaż wykazał, że co czwarty respondent ma zastrzeżenia z zasięgu WiFI w swoim mieszkaniu lub domu. Najbardziej wymagające są pod tym względem osoby młode (18 – 24 lata) - aż 26 proc. niezadowolonych. Na drugim biegunie są osoby powyżej 55. roku życia - zaledwie 13 proc, z nich nie jest zadowolonych z zasięgu domowego WiFi.

Jednocześnie, jak wynika z badania, większość respondentów (57 proc.) nie wie jak poprawić działanie sieci bezprzewodowej w swoim mieszkaniu/domu. Wśród osób niedysponujących odpowiednią wiedzą dominują kobiety (69 proc. wskazań). jednak również wśród mężczyzn niemal do drugi respondent przyznał, iż nie wie jak poprawić zasięg domowej sieci.

W ubiegłym roku, w artykule Netia pomaga zwiększyć zasięg domowych sieci opisywaliśmy rozwiązania, które Netia oferuje swoim klientom, chcącym zwiększyć zasięg domowego dostępu do internetu. W ostatnich dniach w ofercie dodatkowej Netii znalazł się kolejny, już 4. rodzaj „wzmacniacza WiFi”, a jednocześnie drugi mesh, tym razem produkcji Huawei (model WA8021V5).

Czym właściwie jest mesh? W największym skrócie, to system połączonych ze sobą „stacji” WiFi, które nieustannie ze sobą współpracują. Każde urządzenie mesh łączy się z następnymi i jest elementem jednolitej sieci WiFi. Oznacza to, że użytkownik przemieszczający się po domu/mieszkaniu, cały czas korzysta z jednej sieci, choć jego smartfon czy laptop łączy się w praktyce z różnymi urządzeniami dostępowymi. Mesh to prostsza konfiguracja, mniejsze straty na sygnale, zarządzanie centralne, a przede wszystkim tworzy jedną wspólną sieć, którą można objąć dużo większą powierzchnię niż extenderem.

Dzięki współpracy inżynierów Netii i Huawei udało się opracować rozwiązanie, które – dzięki wykorzystaniu routera combo Huawei jako kontrolera mesh - może być oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie: 10 zł miesięcznie za jeden, 20 zł za dwa, 25 zł za trzy punkty dostępowe Mesh Huawei.

W przypadku innych routerów wykorzystywanych w Netii (np. ADB czy NetiaSpot, Technicolor, Arris) do pokrycia tego samego obszaru, zamiast jednego, potrzebne są co najmniej dwa urządzenia mesh. Pierwszy element systemu musi być podłączony kablem Ethernet do portu LAN routera i pełni rolę kontrolera (stąd cena podstawowego zestawu startuje od 20 zł miesięcznie).

Więcej informacji, wraz ze specyfikacjami technicznymi poszczególnych „wzmacniaczy WiFi” w ofercie Netii znajduje się na specjalnej stronie: https://www.netia.pl/pl/lp-mesh

bgimage