content="summary_large_image">
#Napolanie – spotkanie sportu i innowacji (nie tylko) technologicznych

#Napolanie – spotkanie sportu i innowacji (nie tylko) technologicznych

Na Polanie Jakuszyckiej, której z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom narciarstwa biegowego, uroczyście otwarto Dolnośląskie Centrum Sportu. Jak przystało na inwestycję realizowaną przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, jest to miejsce wyjątkowe, w którym doskonale poczują się nie tylko sportowcy. O komfort gości dba tu też m. in. Netia, która jest partnerem technologicznym DCS.

Uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej odbyło się 7 września br.   z udziałem m .in.premiera Mateusza Morawieckiego oraz Cezarego Przybylskiego, marszałka Dolnego Śląska (DSC jest inwestycji samorządową, współfinansowaną z budżetu centralnego).

Nową dumę województwa dolnośląskiego obszernie opisuje m. in. lokalny serwis internetowy z rodziny naszemiasto.pl w tym artykule.

DSC Polana Jakuszycka był też bohaterem reportażu, który emitowano w ostatnich dniach w Polsacie i Polsacie News:

Ze względu na swoje rozmiary i złożoność, obiekt będzie uruchamiany stopniowo. Już we wrześniu na teren DCS zawitają również pierwsze imprezy. 13-15 września odbędzie się tutaj Puchar Polski w Biathlonie na rolkach, natomiast 24 września zawita tutaj rowerowy Bieg Piastów. Dużym sprawdzianem dla całego obiektu będzie planowany na 22 i 23 października Wielki Finał Ligi Runmageddon,  który z pewnością kompleksowo przetestuje większość funkcjonalności nowopowstałego obiektu.

Z myślą o komforcie licznych gości wydarzeń towarzyszących otwarciu ośrodka, Netia zapewniła wydajny, bezprzewodowy dostępu do Internetu, dostarczany do obiektu za pośrednictwem usługi Netia WLAN (łącznie blisko 20 access pointów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych), wraz z szeregiem zaawansowanych narzędzi marketingowych i analitycznych (WiFi Marketing).

Jako partner technologiczny Dolnośląskiego Centrum Sportu (DCS), Netia dostarcza resortowi #Napolanie, działającemu w ramach DCS m in. Biznesowy Dostęp do Internetu oraz usługę Telewizja dla Hoteli z linii zaawansowanych rozwiązań ICT NetiaNext.

W przyszłym roku #Napolanie planowane jest oddanie do użytku Interaktywnego Centrum Sportu, gdzie znajdą się m.in. ogólnodostępne symulatory dyscyplin zimowych i ekspozycje dotyczące wpływu nowoczesnych technologii i nauki na sport.

Biorąc pod uwagę otwartość i kreatywność zespołu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, który odpowiada za inwestycję na Polanie Jakuszyckiej, w zakresie naszej współpracy nie powiedzieliśmy zapewne jeszcze ostatniego słowa…

 

bgimage