facebook web
We Wrocławiu i Katowicach o nowych wyzwaniach cyfrowej transformacji

We Wrocławiu i Katowicach o nowych wyzwaniach cyfrowej transformacji

Organizacja, zasoby i infrastruktura informacyjna w firmach w obliczu cyfrowej transformacji. O spodziewanych zmianach i wynikających z nich wyzwaniach rozmawiać będą uczestnicy konferencji WHAT’S NEXT 2018, które odbędą się w przyszłym tygodniu we Wrocławiu i Katowicach. Organizatorem wydarzeń jest Netia.

Globalny rynek usług chmurowych gwałtownie rośnie. Od cloud computingu, we współczesnym zdigitalizowanym świecie, nie ma już odwrotu. To element rewolucji cyfrowej, zmieniającej całe modele biznesowe. Zdają sobie z tego sprawę zarówno dostawcy usług, jak i organizacje, które ten sposób przetwarzania i przechowywania danych traktują priorytetowo i wpisują w swoją strategię rozwoju.

- Chmura nie zawsze musi przekreślać dotychczasową politykę organizacji, ale doskonale może uzupełniać i korelować z tradycyjną infrastrukturą, tworząc modele hybrydowe i korzystając z wypracowanych wcześniej rozwiązań. Ta genialność przystosowawcza może sprawić, że głębokie zmiany cyfrowe w organizacjach odbędą się bezboleśnie i sprawnie. I co najważniejsze – bezpiecznie, ponieważ wbrew wielu obiegowym opiniom cloud computing jest odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania cyberbezpieczeństwa – mówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu z Netii.

Gośćmi specjalnymi konferencji WHAT’S NEXT 2018 będą: Lisa Forte, była oficer brytyjskiego wywiadu, specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie oraz Adam Haertle, twórca ZaufanaTrzeciaStrona.pl, najpopularniejszego serwisu poświęconemu bezpieczeństwu.

 

Tematyka konferencji (analogiczny program dla konferencji we Wrocławiu i Katowicach):

- W jakim tempie w Polsce rozwija się rynek chmurowy i jacy są jego najwięksi gracze?

- Budowanie świadomości cyberbezpieczeństwa poprzez zaprezentowanie przykładowych ataków.    

- Bezpieczeństwo instalacji chmurowych – dlaczego są to bezpieczne rozwiązania i w jaki sposób dane w chmurze są chronione?       

- Bezpieczeństwo z chmury – jak można wpleść chmurowe rozwiązania bezpieczeństwa do całego ekosystemu security w firmie?     

- Jakie dalekosiężne zmiany przyniesie chmura i nowe podejście do organizacji zasobów i infrastruktury?

- Czy istnieje bezpieczna alternatywa dla chmury?

- Gdzie przechowywać dane i jak fizycznie się zabezpieczyć?

Wśród licznych atrakcji planowanych przez organizatorów jest przeprowadzenie bezpłatnych testów podatności sieci dla 3 wybranych firm, których przedstawiciele wezmą udział w każdej z konferencji.

Więcej informacji na stronie: www.whatisnext.pl

 

Lisa Forte, Social Engineering & Cyber Security Expert

Lisa Forte rozpoczęła karierę w wywiadzie przy zwalczaniu piratów u wybrzeży Somalii, a następnie przeszła do wywiadu antyterrorystycznego dla brytyjskiej agencji rządowej. Forte badała proces radykalizacji postaw w Internecie przez grupy terrorystyczne oraz ryzykowny proces inżynierii społecznej podejmowany przez werbowników terrorystów.

Następnie przeniosła się do jednej z brytyjskich jednostek policji zajmujących się cyberprzestępczością, gdzie dobrze poznała mentalność i metodologię napastników. Jednostka ta zajmowała się poważnymi przypadkami cyberprzestępczości, ściśle współpracując z agencjami takimi jak FBI. Organizacje, które padły ofiarą przestępstw, sięgały od małych firm do wielonarodowych koncernów, a prawie wszystkie sprawy dotyczyły inżynierii społecznej.

Lisa Forte odeszła z pracy w 2017 roku, aby założyć własną firmę Red Goat Cyber Security LLP, w celu odzwierciedlenia technik i metodologii rzeczywiście stosowanych przez hakerów. Zapewniają one jedyne w Wielkiej Brytanii certyfikowane przez GCHQ szkolenie socjotechniczne dla personelu, jak również testy zabezpieczeń socjotechnicznych i gry wojenne w zakresie cyberataków, aby pomóc organizacjom przygotować się do ataku.

 

Adam Haertle, redaktor naczelny, właściciel ZaufanaTrzeciaStrona.pl / BadCyber.com

Twórca i redaktor naczelny jednego z najpopularniejszych serwisów poświęconych bezpieczeństwu. Bezpiecznik z powołania i zamiłowania, zapalony prelegent i trener, bawiący i uczący słuchaczy w kraju i za granicą. Przez ostatnie kilkanaście lat odpowiadał za kwestie bezpieczeństwa informacji w UPC Polska. Dzisiaj skupia się na opisywaniu zagrożeń w cyber świecie i edukacji użytkowników.

O Netii

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych. Dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line: dla użytkowników prywatnych, przedsiębiorców (B2C) oraz firm i instytucji (B2B).

W segmencie B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Grupa Netia zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia to blisko 20 tys. km. Łączy sieci metropolitalne w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych.

Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

 Powiązane artykuły