Nowa usługa Netii – Serwery Dedykowane we współpracy z DELL EMC

Nowa usługa Netii – Serwery Dedykowane we współpracy z DELL EMC

Netia konsekwentnie rozwija swoje portfolio usług ICT dla klientów biznesowych. Dziś poinformowała o uruchomieniu nowej usługi Serwerów Dedykowanych, z której będą mogły skorzystać zarówno duże podmioty, jak i mniejsze firmy. Partnerem Netii w tym zakresie jest DELL EMC, wiodący dostawca wydajnych i niezawodnych rozwiązań serwerowych.

Usługa obejmuje dostawę w modelu abonamentowym dedykowanego klientowi sprzętu DELL EMC wraz z jego kolokacją i podłączeniem w nowoczesnym Data Center w Polsce (więcej o Data Center Netii: https://biznes.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/data-center).

 – Do dyspozycji naszych klientów przekazujemy fabrycznie nowe i najbardziej wydajne urządzenia na rynku. Usługa jest świadczona w naszym Data Center Warszawie, które posiada redundantne systemy zasilania, unikalny na skalę europejską system gaszenia oraz całodobowy monitoring obiektu. Te elementy, w połączeniu ze wsparciem inżynierów Netii, dają gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działaniamówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu w Netii.  

Serwery Dedykowane pracują w infrastrukturze sieciowej HA klasy enterprise. Istnieje możliwość wykorzystania gotowych konfiguracji oraz zbudowania serwera dopasowanego do najbardziej wymagających potrzeb, zaś architektura oferowana przez DELL EMC zapewnia pełną skalowalność i niezawodność.

Dzięki miesięcznemu abonamentowi klienci nie muszą ponosić wysokich kosztów inwestycyjnych, związanych z zakupem oraz utrzymaniem sprzętu i serwerowni. Serwery nie są współdzielone z innymi użytkownikami. Każdy z klientów może samodzielnie, zdalnie nimi zarządzać. Netia oferuje również profesjonalne wsparcie, a na życzenie klienta inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy operacyjne i bazy danych. 

Cieszymy się, że Netia zdecydowała się skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Dell EMC. Są to serwery najwyższej klasy, które w połączeniu z bezpieczną kolokacją, łączami oraz wsparciem specjalistów Netii, będą idealnym środowiskiem do budowy chmur prywatnych i hybrydowychmówi Piotr Braun z DELL EMC Polska.

Współpraca z DELL EMC jest kolejnym  krokiem w rozwoju naszej oferty NetiaNext, która obejmuje zaawansowane produkty ICT, w tym przypadku z obszaru Data Center & Cloud. Obecne portfolio Netii w tym zakresie składa się m.in. z kolokacji w kilku lokalizacjach oraz chmury publicznej. Na ten rok planujemy też wiele nowych inwestycji, w tym m.in. rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty usług bezpieczeństwa i outsourcingu IT – mówi Rafał Bakalarz, Dyrektor Sprzedaży B2B ds. ICT w Netii.

O Netii

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych. Dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line: dla użytkowników prywatnych, przedsiębiorców (B2C) oraz firm i instytucji (B2B).

W segmencie B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.


Grupa Netia zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o. 

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia to blisko 20 tys. km. Łączy sieci metropolitalne w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych.

Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

 

Informacje o firmie Dell EMC  

Dell EMC, część Dell Technologies, umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu najlepszej na rynku infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych. Tym samym zapewnia firmom solidną podstawę do transformacji infrastruktury IT poprzez wdrożenie chmury hybrydowej oraz do rozwoju biznesu przy użyciu aplikacji typu cloud-native i rozwiązań big data. Dell EMC dostarcza swoje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania klientom ze 180 krajów – w tym 98 proc. firm z listy Fortune 500.Informacje o firmie Dell Technologies  

Dell Technologies to unikatowa grupa firm dostarczających podstawową infrastrukturę organizacjom, które chcą budować swoją cyfrową przyszłość, przekształcić dział informatyczny oraz chronić najważniejsze zasoby, jakimi są informacje. Dell Technologies obsługuje podmioty różnej wielkości w 180 krajach, od 99% firm z listy Fortune 500 po klientów indywidualnych. Oferuje im najbardziej kompleksowy i innowacyjny na rynku asortyment rozwiązań obejmujących wszystkie obszary chmury, od rdzenia po brzeg.

Załączniki

Nowa usługa Netii _Serwery Dedykowane we współpracy z DELL EMC_20199416.docx
Netia-Serwery-Dedykowane.jpg