Netia Data Center również w Grodzisku Mazowieckim

Netia Data Center również w Grodzisku Mazowieckim

Do oferty Data Center Netii wszedł oficjalnie - jeden  z najnowocześniejszych w naszej części Europy – obiekt w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim. Tym samym o ponad 200 m2 powiększyła się oferta wolnej powierzchni serwerowej dla klientów Netii, spełniająca najwyższe branżowe normy (TIER III). 

W obliczu bardzo szybkiej komercjalizacji nowej powierzchni w Data Center w Warszawie przy ul. Poleczki (informacja prasowa na ten temat, znajduje się pod tym linkiem) Netia stanęła przed koniecznością pozyskania kolejnych przestrzeni serwerowych na potrzeby takich usług z linii Netia Next jak: kolokacja, czy serwery dedykowane.  Teraz, jako część Grupy Cyfrowy Polsat, Netia ma możliwość skorzystania z wolnych zasobów DC w Grodzisku Mazowieckim.

To nowoczesne Data Center - spełniające normę TIER III oraz zapewniające redundancję co najmniej n+1 dla całej kluczowej infrastruktury – zostało zbudowane na potrzeby Grupy Cyfrowy Polsat i dotychczas wykorzystywane jest przede wszystkim przez firmę Polkomtel i jej klientów. Wielkość obiektu (4000 m2 powierzchni całkowitej, 550 m2 powierzchni serwerowej, 200 m2 powierzchni biurowej i 50 miejsc parkingowych) pozwoliła na wygospodarowanie odrębnej przestrzeni serwerowej na potrzeby DC Netii o wielkości ok. 200 m2 (plus zaplecze biurowe i parkingi).

- W Warszawie Netia dysponuje ok. 2000 m2 powierzchni serwerowej, której komercjalizacja jest na bardzo wysokim poziomie. Aby sprostać popytowi ze strony naszych klientów postanowiliśmy  sięgnąć po wolne zasoby w bardzo nowoczesnym obiekcie w Grodzisku Mazowieckim, do którego z centrum Warszawy można dotrzeć autostradą A2 w ok. pół godziny. – powiedział Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu B2B w Netii.

- Infrastruktura przyszłości to hybryda różnych form outsourcingu. Netia, jako lokalny dostawca rozwiązań chmurowych, może zapewnić efektywne kosztowo produkty począwszy od kolokacji, serwerów dedykowanych po pełne utrzymanie środowiska w chmurze Netii. Obiekt Data Center pełni w tych usługach zawsze fundament bezpieczeństwa. Szybki rozwój wymusza na nas ciągłe zwiększanie powierzchni. W niedługim czasie zamierzamy być liderem rynku Data Center w Polsce, dlatego obiekt w Grodzisku Mazowieckim na pewno nie jest ostatnim naszym centrum danych w aglomeracji warszawskiej - dodał Adam Kowalczyk

Więcej informacji o Netia Data Center znajduje się na stronie: https://biznes.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-data-center