Netia Endpoint Management - urządzenia mobilne bezpieczne jak nigdy przedtem

Netia Endpoint Management - urządzenia mobilne bezpieczne jak nigdy przedtem

Netia poszerzyła ofertę zaawansowanych rozwiązań ICT dla biznesu z linii NetiaNext o kompleksowe rozwiązania do zarządzania oraz zabezpieczania urządzeń mobilnych, wykorzystywanych do celów służbowych. Pod nazwą Netia Endpoint Management operator oferuje zorientowane na funkcjonalność, bardzo proste w konfiguracji i obsłudze rozwiązania na bazie produktów wiodących dostawców - MobileIron i Famoc.

- Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw i wchodzenie na rynek kolejnych pokoleń tzw. cyfrowych nomadów, stawia zarządzających bezpieczeństwem ICT w obliczu zupełnie nowych wyzwań. Coraz silniejsze oczekiwanie np. pracy w elastycznych godzinach, czy „bez granic”, wymusza szukanie rozwiązań łączących komfort pracy z restrykcyjnymi politykami firmowych zabezpieczeń. Netia Endpoint Management jest remedium na te dylematy - zapewnia Maciej Maciejewski, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Netia Endpoint Management, to chmurowe rozwiązanie UEM (z ang. Unified Endpoint Management). Po skonfigurowaniu polityk bezpieczeństwa na urządzeniu mobilnym, bez dodatkowych wysiłków ze strony użytkownika, Netia Endpoint Management zabezpiecza aplikacje i dane na urządzeniu, a także pozwala m.in. na oddzielenie danych firmowych od prywatnych (w modelu BYOD - Bring Your Own Device lub COPE - Corporate Owned Personally Enabled).

Usługa Netia Endpoint Management dostępna jest w dwóch wariantach: Business (oparta o chmurę publiczną Netii i platformę Famoc) oraz Enterprise (dedykowane klientowi środowisko, bazujące na rozwiązaniu firmy MobileIron).

Niezależnie od wersji Netia Endpoint Management zapewnia sprawną rejestrację urządzeń mobilnych, konfigurację ich ustawień, zarządzanie dostępem do danych, a także zdalną aktualizację i dystrybucję aplikacji biznesowych. Szczególną uwagę Netia poświęciła wsparciu swoich klientów oferując zarówno pakiety konfiguracyjne, jak i usługę zarządzaną.  

Dostępne pakiety konfiguracji polityk bezpieczeństwa to:

  • Konfiguracja poczty elektronicznej. Pakiet e-mail, to nie tylko bezpieczna poczta, ale także zdalny dostęp do firmowego kalendarza, kontaktów i zadań, opcjonalne uwierzytelnianie przy pomocy certyfikatów i szyfrowanie.
  • Konfiguracja aplikacji i stworzenie własnego, firmowego sklepu z zatwierdzonymi aplikacjami (czarna i biała lista aplikacji).
  • Konfiguracja BYOD - służbowe dane i aplikacje znajdują się w oddzielnej, szyfrowanej części urządzenia. Firma w ten sposób może kontrolować dane i aplikacje tylko w obrębie kontenera.
  • Wszystko, co związane z bezpieczeństwem urządzeń i danych: zgodność z politykami firmowymi, kontrola i wdrożenie wewnętrznych polityk bezpieczeństwa, zdalne czyszczenie pamięci i blokowanie telefonu itp.
  • Konfiguracja ALLinONE

Premiera usługi w wersji Netia Endpoint Management Enterprise, wraz z prezentacją jej działania, odbędzie się podczas konferencji, „Business mobility under control” - organizowanej wspólnie przez Google, MobileIron i NetiaNext - w dniu 15 października br. (wtorek) o g. 9.30 w Warsaw Financial Center (ul. Emilii Plater 53, 8. piętro), w siedzibie Google Polska. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymagana rejestracja na stronie wydarzenia: https://biznes.netia.pl/pl/lp/konferencja-business-mobility

O Netii

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Cyfrowy Polsat. Dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line dla użytkowników prywatnych, przedsiębiorców (B2C) oraz firm i instytucji (B2B).

Na rynku B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Grupa Netia zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia liczy ok. 20 tys. km i łączy sieci metropolitalne w ponad 50 miastach, a także zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych.

Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.