Netia – najlepszy dostawca internetu wg. badania UKE

Netia – najlepszy dostawca internetu wg. badania UKE

 

Z opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej badania konsumentów wynika, że Netia jest bezsprzecznie najlepszym i najchętniej polecanym dostawcą stacjonarnego dostępu do internetu w Polsce! Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nie spoczywać na laurach!

W tym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki corocznych badań konsumenckich (całość dostępna na tej stronie: https://uke.gov.pl/akt/badania-konsumenckie-2019,286.html), w efekcie których powstały trzy raporty, opisujące kompleksowo w jaki sposób korzystamy z tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych oraz jak oceniamy dostawców tych usług.

W części raportu, poświęconej kluczowej dla wielu Polaków usłudze, jaką jest stacjonarny dostęp do internetu, znajdują się bardzo pozytywne oceny i opinie na temat usług Netii. Wg. tego badania Netia, to najlepszy dostawca internetu stacjonarnego spośród 3 największych operatorów w naszym kraju. Za tym stwierdzeniem przemawiają nie tylko najlepsze wyniki w badaniu ogólnej skłonności do polecenia danego dostawcy znajomym czy rodzinie (NPS – Net Promoter Score; przedstawione na pierwszym slajdzie), ale również bardzo wysokie oceny poszczególnych elementów usług (drugi slajd).

Pod względem skłonności do polecenia usług przez konsumentów Netia dystansuje konkurentów w zakresie odsetka promotorów (aż 71,2% vs. 57,1% – 62,1%). Zdecydowanie lepiej od konkurentów wypadamy też w zakresie odsetka konsumentów „obojętnych” (zaledwie 28,8% vs. 36% - 41,4%).

slajd_UKE1.jpg

Badani klienci bardzo dobrze oceniają poszczególne elementy, świadczonych przez Netię, usług. Badacze opisujący wyniki sondażu zwrócili uwagę, że „W przypadku klientów Netii uwagę zwraca brak negatywnych opinii. Wszystkie aspekty ocenione zostały bardzo wysoko, przy czym najwyższy odsetek wskazań pozytywnych odnotowano na czynniku dotyczącym dopasowania do potrzeb (97,5%) (…)”

slajd_UKE2.jpg

Rewelacyjne wyniki wyżej opisanego badania (oraz nasze samodzielne badania satysfakcji klientów) to niejedyne analizy konsumenckie, potwierdzające wysoką jakość usług i obsługi w Netii. Dzięki bardzo dobrym wynikom badań, przeprowadzonych na zlecenie magazynu biznesowego Strefa Gospodarki (ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną) Netia otrzymała dwa tytuły Konsumenckiego Lidera Jakości 2019 (brązowe godło w kategorii „Internet domowy” oraz wyróżnienie w kategorii „Pakiety multimedialne”).

KLJ 2019 - brązowe godło.png KLJ 2019 - wyróżnienie..png