Wirtualne data center od Netii na bazie platformy VMware

Wirtualne data center od Netii na bazie platformy VMware

Netia rozbudowuje swoją usługę chmurową (Netia Compute) o nową platformę do zarządzania wirtualnym data center, opartą o rozwiązania wiodącego globalnego dostawcy - VMware. Jest to kolejna tegoroczna inicjatywa – po zakupie od RASP obiektu data center w Krakowie – która ma na celu zwiększenie udziału Grupy Netia w obszarze outsourcingu infrastruktury IT.

- Z raportu firmy Audytel, na temat polskiego rynku data center wynika, że – uwzględniając łącznie obiekty Grupy Cyfrowy Polsat i Netii – nasza Grupa jest liderem pod względem powierzchni kolokacyjnej. Aby ułatwić klientom budowę rozwiązań chmurowych na bazie tej bogatej infrastruktury i usług, poszerzyliśmy ofertę o narzędzia VMware. – powiedział Adam Kowalczyk, Starzy Kierownik Produktu w Netii.

W obiektach kolokacyjnych Netia świadczy szereg usług: od dzierżawy powierzchni, poprzez serwery dedykowane (współpraca z Dell EMC), po rozwiązania chmurowe oraz usługi z zakresu bezpieczeństwa. W chmurze Netii działa między innymi sklep internetowy Super-Pharm (więcej informacji pod tym linkiem).

Obecna rozbudowa usługi chmurowej Netia Compute o narzędzia VMware, pozwala klientom m.in. na zarządzanie swoim Wirtualnym Data Center poprzez vCloud Director, który jest połączony z wirtualizacją sieci VMware NSX oraz definiowanym programowo storage’m - VMware vSAN.

Platforma VMware będzie systematycznie rozwijana o kolejne usługi PaaS i multicloud.

Przy budowie nowej platformy postawiono przede wszystkim na ponadprzeciętną wydajności i bezpieczeństwo. Z tych powodów środowisko sprzętowe usługi, to hiperkonwergentna infrastruktura HCI, zbudowana na architekturze referencyjnej od Dell EMC. Wysokodostępna platforma jest całodobowo monitorowana, a inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy Klientów. Całość uzupełnia bogata oferta usług telekomunikacyjnych Netii, które odgrywają kluczową rolę przy budowie środowisk hybrydowych.

- Chmura VMware Netii, to przede wszystkim wydajność, co podkreślają wszyscy klienci, którzy mieli już okazję testować nową platformę. Uważam, że kierowanie się jakością przy doborze technologii i profesjonalne wsparcie własnych inżynierów, może być przewagą konkurencyjną usług świadczonych w polskich centrach danych. Dbamy również, aby prosty model rozliczeniowy, który przyjęliśmy, wspierał oczekiwania szefów IT, poszukujących oszczędności w tym obszarze. – powiedział Adam Kowalczyk.

Więcej na: https://www.netia.pl/pl/instytucje-publiczne/produkty/data-center-cloud/netia-compute

 O Netii

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Cyfrowy Polsat. Dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line dla użytkowników prywatnych, przedsiębiorców (B2C) oraz firm i instytucji (B2B).

Na rynku B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Grupa Netia zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o., IST Sp. z o.o., ISTS Sp. z .o.

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia liczy ok. 20 tys. km i łączy sieci metropolitalne w ponad 50 miastach, a także zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych.

Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.