Netia wzmacnia chmurowe partnerstwa

Netia wzmacnia chmurowe partnerstwa

Netia dobrze rozpoczęła 2021 roku w zakresie rozwiązań chmurowych. Jako pierwszy operator w Polsce, została certyfikowanym uczestnikiem programu partnerskiego VMware oraz dołączyła do porozumienia Polska Chmura, której celem jest edukacja w zakresie korzyści płynących z chmury dla transformacji cyfrowej.  

VMware jest globalnym liderem rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania chmurą obliczeniową. Z rozwiązań tej firmy korzysta około 4000 dostawców na całym świecie, w tym osiem firm z Polski. Netia jest pierwszym polskim operatorem świadczącym usługi chmurowe, który - w ramach programu partnerskiego VMware Cloud Provider - przeszedł certyfikację i otrzymał tytuł VMware Cloud Verified. Niniejsze oznaczenie potwierdza, że dostarczane przez Netię rozwiązania bazują na pełnej funkcjonalności zaawansowanych technologii chmurowych od VMware i jest rękojmią najwyższego poziomu profesjonalizmu.

- Certyfikat VMware, to kolejny krok w budowie portfolio usług chmurowych wskazujący, iż usługa chmurowa Netii spełnia wszelkie wymogi funkcjonalne i bezpieczeństwa nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu, że mamy dostęp do najnowszych rozwiązań VMware, w wielu aspektach oferujemy usługi lepiej dopasowane do potrzeb firm, niż globalni gracze chmurowi – powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor Sprzedaży ds. ICT (NetiaNext) w Netii.

Na tym aktywność Grupy Netia z zakresie chmury się nie kończy. Operator dołączył też do porozumienia Polska Chmura (https://polska-chmura.pl), które zrzesza wiodących polskich dostawców usług chmurowych. Celem organizacji – która powstała z inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych, jako odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych - jest edukowanie i oswajanie rynku z rozwiązaniami chmurowymi, w tym głownie zbudowanymi na kompetencjach i doświadczeniu dostawców krajowych.

- Jako przedstawiciel czołowego, w 100 procentach polskiego, dostawcy rozwiązań z zakresu outsourcingu infrastruktury IT, cieszę się, że możemy dołączyć do inicjatywy Polska Chmura. Wierzę, że prowadzone przez nas wspólnie działania edukacyjne, promocyjne oraz doradcze przyczynią się do zwiększenia świadomości rynku w zakresie rozwiązań chmurowych, świadczonych lokalnie i przez lokalne firmy, jak Netia, która posiada obecnie w Polsce 5 ośrodków przetwarzania danych. – powiedział Rafał Bakalarz.

O Netii:

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Polsat. Dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line dla użytkowników prywatnych, przedsiębiorców (B2C) oraz firm i instytucji (B2B).

Na rynku B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Grupa Netia zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o., IST Sp. z o.o., ISTS Sp. z .o.Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia liczy ok. 20 tys. km i łączy sieci metropolitalne w ponad 50 miastach, a także zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych.

Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Załączniki

Polska-Chmura-3.jpg