Netia Cloud Firewall – kompleksowa ochrona internetu dla biznesu

Netia Cloud Firewall – kompleksowa ochrona internetu dla biznesu

Oferta rozwiązań cyberbezpieczeńtwa Grupy Netia dla firm średniej wielkości poszerzyła się o rozwiązanie Netia Cloud Firewall, które kompleksowo zabezpiecza sieć LAN klienta podłączoną do Internetu poprzez symetryczny Biznesowy Dostęp do Internetu (BDI) Netii. Główne zalety nowego rozwiązania to: krótki czas uruchomienia usługi, wysokie SLA i przystępna cena.

Netia Cloud Firewall, to kolejne rozwiązanie z linii zaawansowanych rozwiązań ICT NetiaNext. W pewnym uproszczeniu, jest to chmurowy, predefiniowany, odpowiednik rozwiązania Netia Managed UTM (ang. Unified Threat Management), o którym więcej informacji można znaleźć w tej informacji prasowej

Realizacja usługi Netia Cloud Firewall polega na przekierowaniu całego ruchu IP użytkownika usługi Netia BDI (dostępna dla łączy symetrycznych o prędkości do 300 Mb/s) w taki sposób, aby komunikacja, zarówno wychodząca, jak i przychodząca do użytkownika, mogła podlegać ochronie poprzez mechanizmy Next Generation Firewall. Firewall jest centralnie umiejscowiony w chmurze Netii i współdzielony przez wielu użytkowników, jednak z zachowaniem odrębności adresacji IP każdego z użytkowników BDI.

- Firmy, które zdecydują się na korzystanie z rozwiązania Netia Cloud Firewall otrzymują kompleksową ochronę przed typowymi cyberzagrożeniami. Jednocześnie Netia przejmuje opiekę nad cyberbezpieczeństwem firmy, co pozwala na ograniczenie kosztów działania w tym zakresie. W wariancie standardowym klient może ustanawiać jednolitą politykę bezpieczeństwa, np. blokowanie dostępu do określonych serwisów, natomiast w wariancie Advanced, można zarządzać politykami na poziomie pojedynczych urządzeń – powiedział Mariusz Nowak, Kierownik ds. Rozwoju ICT w Netii.

Funkcjonalność Netia Cloud Firewall obejmuje:

- Anty-malware / Anty-wirus (m.in. blokowanie złośliwego oprogramowania typu ransomware),

- ochronę przed intruzami (blokowanie prób włamań do sieci LAN),

- blokowanie ruchu botnet (pomiędzy zainfekowanymi urządzeniami oraz C&C),

- filtrowanie/blokowanie ruchu przychodzącego na podstawie geolokalizacji adresu źródłowego lub docelowego,

- filtrowanie/blokowanie dostępu do określonych stron internetowych / wybranych zapytań DNS),

- kontrolę aplikacji i dostępu do nich,

- cykliczne raporty obrazujące skalę cyberataków i podjętych działań obronnych

W wariancie Advanced również:

- Cloud sandboxing (analiza plików w  chmurze producenta pod kątem występowania w nich złośliwego oprogramowania)

- szczegółowe cykliczne raporty i możliwość kreowania polityk bezpieczeństwa na poziomie wybranych urządzeń.

Więcej informacji o Netia Cloud Firewall znajduje się na stronie: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/bezpieczenstwo/netia-cloud-firewall

O Grupie Netia:

Netia jest jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, częścią Grupy Polsat Plus. Na bazie nowoczesnej, wydajnej infrastruktury i dzięki wysokim kompetencjom zespołu pracowników, dostarcza klientom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowe usługi komunikacyjne oraz multimedialne on-line.

Klienci biznesowi znajdą w ofercie Grupy Netia m.in. najwyższej jakości usługi dostępu do internetu, transmisji danych, komunikacji głosowej, komunikacji zintegrowanej oraz szereg zaawansowanych rozwiązań ICT (NetiaNext), opracowanych z myślą o usprawnieniu procesów i zwiększeniu efektywności.

Netia jest też jednym z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce oraz właścicielem 5 Data Center zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie i okolicach. Zapewnia też pełną gamę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, z Security Operation Center (SOC) włącznie.