Netia rozpędza światłowód do 2 Gb/s

Netia rozpędza światłowód do 2 Gb/s

Od 2 listopada 2023 r. światłowód na sieci Netii zyska nową, jeszcze szybszą opcję prędkości: do 2 Gb/s. Nowa taryfa to – względem, dotychczas najszybszej, opcji do 1 Gb/s - podwójna prędkość pobierania (do 2000 Mb/s) i ponad trzykrotnie wyższa prędkość wysyłania danych (do 1000 Mb/s), z abonamentem wyższym tylko o 20 zł. Wraz z usługą klienci otrzymają bez dodatkowych opłat nowoczesny router WiFi 6.

Nowi i obecni klienci, będący w zasięgu własnej sieci światłowodowej (PON/FTTH) Grupy Netia będą mogli zamówić usługę dostępu do internetu w jeszcze szybszym niż dotychczas wariancie – aż do 2 Gb/s pobierania (download) i aż do 1 Gb/s wysyłania danych (upload) - najwyższa spośród aktualnie dostępnych w ofercie operatorów ogólnopolskich. Super prędkość do 2 Gb/s można będzie zyskać łącznie na wszystkich urządzeniach w domu (na jednym sprzęcie będzie to do 1 Gb/s). Dostępność można sprawdzić na www.netia.pl tuż pod głównym slajderem w górnej części strony.

W nowej ofercie (Nieziemska rozrywka) dla lokali w zabudowie wielorodzinnej światłowód do 2 Gb/s kosztuje 100 zł miesięcznie, a z Pakietem TV 4K od 105 zł miesięcznie, do tego pierwsze 3 miesiące są gratis (od 25. miesiąca cena wzrasta o 10 zł). W przypadku łączy w zabudowie jednorodzinnej miesięczny abonament za internet jest wyższy o 20 zł niż w zabudowie wielorodzinnej.

Najszybsze WiFi 6 bez dopłat

Częścią składową usługi dostępu do internetu w Netii są urządzenia tj. ONT (przełącznik światłowodowy) i router dostępowy z WiFi lub sprzęt typu combo (ONT i router w jednym). Przyspieszenia łącza bez wymiany sprzętu mogą dokonać klienci, posiadający aktualnie urządzenia combo Huawei: HG8245Q, HG8245Q2 oraz HG8245X6-10. Przy czym ostatnie z wymienionych urządzeń obsługuje WiFi 6 i zapewnia dwie sieci bezprzewodowe w pasmach radiowych:

  • 2,4 GHz WiFi 6 (802.11 2x2 b/g/n/ax) – do 574 Mb/s, większy zasięg, niższa prędkość,
  • 5 GHz WiFi 6 (802.11 3x3 a/n/ac/ax) do 2402 Mb/s– wyższa prędkość, mniejszy zasięg, mniej zakłóceń z innych sieci WiFi.

Oferta dostępna u opiekunów budynków, na infolinii 801 801 100 oraz na netia.pl

O Netii:

Netia jest jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, częścią Grupy Polsat Plus. Na bazie nowoczesnej, wydajnej infrastruktury i dzięki wysokim kompetencjom zespołu pracowników, dostarcza klientom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowe usługi komunikacyjne oraz multimedialne on-line.

Klienci biznesowi znajdą w ofercie Grupy Netia m.in. najwyższej jakości usługi dostępu do internetu, transmisji danych, komunikacji głosowej, komunikacji zintegrowanej oraz szereg zaawansowanych rozwiązań ICT (NetiaNext), opracowanych z myślą o usprawnieniu procesów i zwiększeniu efektywności.

Netia jest też jednym z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce oraz właścicielem 5 Data Center zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie i okolicach. Zapewnia też pełną gamę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, z Security Operation Center (SOC) włącznie.

Załączniki

Netia-Speed-Test-02