Laptopy i tablety coraz chętniej kupowane na raty w Netii

Laptopy i tablety coraz chętniej kupowane na raty w Netii

Po kilku miesiącach od startu sprzedaży urządzeń w modelu rat własnych, w ofercie Netii pojawiło się sporo ciekawych nowości, które mogą jeszcze bardziej zdynamizować tę część działalności operatora. Jest to też dobra okazja do pierwszych podsumowań…

Smartfony, laptopy, tablety, smartwatche oraz słuchawki bezprzewodowe dostępne od kilku miesięcy w sprzedaży ratalnej – którą Netia uruchomiła korzystając z potencjału Grupy Polsat Plus - doskonale uzupełniają ofertę szybkiego internetu stacjonarnego, telewizji i telefonii komórkowej operatora.

Od początku funkcjonowania sprzedaży urządzeń największą popularnością cieszą się smartfony. Jednak wprowadzenie dodatkowych kategorii sprzętowych powoduje, że Netia z powodzeniem sprzedaje też inne kategorie urządzeń. W ostatnich miesiącach 30-40 proc. sprzedaży stanowiły już inne kategorie sprzętowe takie jak laptopy i tablety. Na popularności zyskują też urządzenia typu wearables, tj.: słuchawki bluetooth czy smartwatch’e.

Klienci Netii mogą kupić urządzenia w ratach, które następnie opłacają na ten sam rachunek co abonament za usługi. Rozwiązanie to jest proste i transparentne, a Netia oferuje możliwość rozłożenia ceny urządzenia na 12, 24 i 36 równych rat. Najbardziej popularna (ponad 50 proc.) wśród klientów jest opcja zakupu w 24 ratach.

Netia w swojej ofercie oferuje sprzęt z wszystkich „półek cenowych”, w tym topowe urządzenia tj.: Samsung Galaxy S24 Ultra 5G czy iPhone 15 i iPhone 15 Pro.

Aktualnie (kwiecień) najchętniej nabywanymi na raty przez abonentów Netii są smartfony marki Samsung (Galaxy A55 5G i Galaxy A25 5G), Xiaomi Redmi 13C oraz iPhone 15. Przy zakupie z finansowaniem na 36 miesięcy urządzenia te są dostępne za odpowiednio: 75 zł, 40 zł, 20 zł oraz 160 zł.

Nowości w ofercie

W ostatnim czasie portfolio sprzętu zostało odświeżone m.in. o nowe laptopy. Do oferty wszedł budżetowy Maxcom mBook15 J4125 8/256GB, którego można mieć już za 55 zł miesięcznie (oferta z finansowaniem na 36 miesięcy) oraz sprzęt dla bardziej wymagających: HP Pavilion 15-eg2570nw (np. 175 zł/miesiąc x 24).

Kolejnym nowym urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę jest tablet Galaxy Tab A9 X115 4/64GB LTE, którego można mieć już za 30 zł miesięcznie (finansowanie 36 miesięczne).

Oferta ratalna (bezpośrednio od operatora, bez pośrednictwa banku) jest dostępna dla tych klientów, którzy posiadają dowolne usługi operatora przez okres co najmniej 12 miesięcy (klient nie musi mieć numeru komórkowego w Netii) i regularnie opłacają należności.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.netia.pl/urzadzenia

O Netii:

Netia jest jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, częścią Grupy Polsat Plus. Na bazie nowoczesnej, wydajnej infrastruktury i dzięki wysokim kompetencjom zespołu pracowników, dostarcza klientom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowe usługi komunikacyjne oraz multimedialne on-line.

Klienci biznesowi znajdą w ofercie Grupy Netia m.in. najwyższej jakości usługi dostępu do internetu, transmisji danych, komunikacji głosowej, komunikacji zintegrowanej oraz szereg zaawansowanych rozwiązań ICT (NetiaNext), opracowanych z myślą o usprawnieniu procesów i zwiększeniu efektywności.

Netia jest też jednym z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce oraz właścicielem 5 Data Center zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie i okolicach. Zapewnia też pełną gamę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, z Security Operation Center (SOC) włącznie.