Nowa usługa NetiaNext do ochrony aplikacji webowych

Nowa usługa NetiaNext do ochrony aplikacji webowych

Netia wprowadziła do swojej oferty zaawansowanych rozwiązań ICT dla segmentu B2B (NetiaNext) kolejne rozwiązanie chmurowe w obszarze cyberbezpieczeństwa – Netia Managed WAF. Rozwiązanie to służy do ochrony aplikacji internetowych i zintegrowanych z nimi interfejsów API m.in. przed wyciekiem danych i niepożądanym ruchem generowanym np. przez boty.

Aplikacje internetowe, a zwłaszcza formularze i interfejsy API, które zapewniają wymianę danych, to -  przede wszystkim ze względu na często pojawiające się błędy w kodowaniu - jedna z najczęstszych dróg, jakie cyberprzestępcy wykorzystują, aby podmieniać treści lub wykraść wrażliwe dane, w tym dane osobowe.

Tradycyjne zapory sieciowe, jak również rozwiązania typu anty-DDoS - ze względu na inną charakterystykę działania i stawiane zadania - na ogół „nie widzą” celowanych ataków na poziomie aplikacyjnym i co za tym idzie, nie są w stanie zapewnić ochrony aplikacjom i interfejsom webowym. Stąd do ochrony aplikacji webowych rekomendowane jest wykorzystywanie specjalnego narzędzia, jakim jest właśnie WAF - Web Application Firewall. Jego główne funkcje, to m.in.: zapobieganie wykorzystywaniu luk (podatności) w aplikacjach webowych, poprzez izolowanie aplikacji od internetu, blokowanie złośliwych zapytań i sztucznego ruchu generowanego przez boty do aplikacji.

Rozwiązanie Netia Managed WAF  działa w oparciu o rozwiązanie Fortiweb firmy Fortinet, które wykorzystuje m.in. sztuczną inteligencję (AI) oraz zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego z regułami statycznymi, jak i mechanizmami reputacji.

- Netia Managed WAF jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio zarządzalnych, chmurowych usług cyberbezpieczeństwa z linii NetiaNext, które oferujemy m.in. wspólnie z jednym z globalnych liderów rynku cyberbezpieczeńtwa - Fortinet. Wraz z Netia Managed UTM, Cloud Firewall oraz Netia DDoS Protection, Netia  Managed WAF stanowi pierwszą linię obrony poszczególnych warstw styku sieci klientów z globalną siecią – powiedział Tomasz Łużak, odpowiedzialny za rozwój oferty usług bezpieczeństwa dla klientów biznesowych w Netii.

Netia jest jednym z nielicznych podmiotów, który świadczy usługę w modelu managed service, zapewniając klientom kompleksową obsługę w formie przystępnej cenowo subskrypcji.  

Usługa Netia Web Application Firewall dostępna jest w dwóch modelach – lokalnym (dedykowana instancja na potrzeby danego klienta) oraz współdzielonym (z chmury Grupy Netia, na bazie wysokowydajnej, w pełni georedundantnej platformy znajdującej się w dwóch lokalizacjach Data Center Netii). Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, usługa może być monitorowana w trybie 24/7 przez ekspertów Netia Security Operations Center.

- Z pewnością w pierwszej kolejności usługą Netia Web Application Firewall zainteresują się klienci Netii, którzy korzystają z naszych usług chmurowych (Netia Compute) oraz kolokacyjnych, na bazie których powstają chmury prywatne. Tego rodzaju podmiotom jesteśmy bowiem w stanie bardzo szybko zabezpieczyć hostowane u nas serwery aplikacyjne. Oczywiście usługa kierowana jest także do wszystkich innych klientów posiadających aplikacje webowe, niekoniecznie korzystających z usług Grupy Netia  - dodał Tomasz Łużak.

Więcej informacji na temat usługi Netia WAF znajduje się na stronie: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/bezpieczenstwo/netia-managed-waf

O Netii:

Netia jest jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, częścią Grupy Polsat Plus. Na bazie nowoczesnej, wydajnej infrastruktury i dzięki wysokim kompetencjom zespołu pracowników, dostarcza klientom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowe usługi komunikacyjne oraz multimedialne on-line.

Klienci biznesowi znajdą w ofercie Grupy Netia m.in. najwyższej jakości usługi dostępu do internetu, transmisji danych, komunikacji głosowej, komunikacji zintegrowanej oraz szereg zaawansowanych rozwiązań ICT (NetiaNext), opracowanych z myślą o usprawnieniu procesów i zwiększeniu efektywności.

Netia jest też jednym z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce oraz właścicielem 5 Data Center zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie i okolicach. Zapewnia też pełną gamę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, z Security Operation Center (SOC) włącznie.

Załączniki

KV Netia-Managed-WAF-logo-Netia