facebook web
Netia inwestuje i działa lokalnie

Netia inwestuje i działa lokalnie

2 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście otwarto rozbudowane Centrum Telesprzedaży Netii. W mieście trwa też modernizacja sieci do standardu światłowodowego, dzięki czemu mieszkańcy i lokalny biznes zyska dostęp do najnowocześniejszych usług komunikacyjnych on-line oraz cyfrowej rozrywki.

Centrum Telesprzedaży Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim działa od 2012 roku. W ostatnich miesiącach zostało znacząco rozbudowane i jest obecnie największym tego typu ośrodkiem operatora. Aktualnie pracuje tu 170 osób na różnych stanowiskach – w tym 120 konsultantów, kierownicy,  koordynatorzy zespołów, czy rekruterzy. Po rozbudowie w tej lokalizacji dostępnych jest aż 200 stanowisk pracy dla konsultantów telesprzedaży. Dlatego firma prowadzi kolejne rekrutacje.

„Szukamy osób, które wesprą nas w bieżącej obsłudze sprzedażowej klientów. Jesteśmy otwarci na elastyczne formy i godziny zatrudnienia. Szukamy osób komunikatywnych i nastawionych na rozwój, bez względu na płeć, czy wiek. Ważna jest także umiejętność pracy w zespole oraz dobra organizacja pracy” – mówi Joanna Wcisło, Dyrektor Generalna Rynku B2C w Netii.

Inwestycje w nowoczesną sieć

Rozbudowa Centrum Telesprzedaży to nie jedyna inwestycja Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach strategicznego projektu budowy sieci nowej generacji, operator prowadzi proces inwestycyjny, dzięki któremu w przyszłym roku praktycznie wszystkie gospodarstwa domowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, do których obecnie dochodzi sieć operatora, znajdą się w zasięgu najnowocześniejsze sieci światłowodowej, pozwalającej na przesyłanie danych z prędkością rzędu 1 Gb/s. W zasięgu sieci Netii znajduje się ponad 21 tys. spośród ok. 25 tys.  mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim (ok. 80 proc. zasięgu).

W sumie inwestycje Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim (telecentrum oraz infrastruktura sieciowa) sięgną około 10 mln zł.

Lokalny partner biznesowy

W ramach drugiego strategicznego projektu (Local Netia) – składającego się na kompleksowy program transformacji Netii – operator prowadzi rozmowy z lokalnymi, ostrowieckimi przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani staniem się partnerami Netii, na których spocznie sprzedaż, dostarczanie usług oraz utrzymanie sieci dostępowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wstęgę przecięli uroczyście (na zdj. od lewej): Jarosław Górczyński, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Joanna Wcisło, Dyrektor Generalna Rynku B2C w Netii oraz Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki. W uroczystości otwarcia Centrum udział wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Pracy.

O Netii:

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polski. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 


Załączniki

Ostrowiec otwarcie.jpg
Netia inwestuje i działa lokalnie.docx


Powiązane artykuły