facebook web
Okno otwarte BBC w Telewizji Osobistej Netii

Okno otwarte BBC w Telewizji Osobistej Netii

Z okazji premiery nowego sezonu „Top Gear”, przez cały marzec Netia, wspólnie z nadawcą, oferuje dostęp do BBC Brit i pozostałych kanałów BBC.

BBC HD i BBC World News to flagowe kanały brytyjskiego nadawcy publicznego, skierowane do szerokiego grona widzów. Z kolei BBC Brit przeznaczony jest dla młodych mężczyzn, którzy znajdą na nim programy rozrywkowe, motoryzacyjne oraz sportowe. BBC Earth emituje programy o tematyce popularno-naukowej. BBC Lifestyle jest kanałem przeznaczonym dla kobiet. CBeebies jest programem dla dzieci w wieku 0-6 lat.

W związku z oknem otwartym prowadzony będzie również konkurs na facebookowym profilu Netii, w którym będzie można wygrać  atrakcyjne nagrody.

Telewizja Osobista to oferta TV Netii, w której dostępnych są aż 197 kanałów TV, w tym 92 nadawanych w HD. W przeciwieństwie do standardowych ofert płatnej telewizji, dostępnych na rynku – Netia daje użytkownikom bardzo dużą dowolność kształtowania swojej oferty kanałów TV. Do wyboru jest aż 17 pakietów tematycznych w cenie od kilku do kilkunastu złotych, które można dowolnie łączyć.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 


Załączniki

bbc top gear netia.jpg
Okno otwarte BBC w Telewizji Osobistej Netii.docx


Powiązane artykuły