Netia Player w nowej odsłonie

Netia Player w nowej odsłonie

Pięć razy szybszy, jeszcze bardziej energooszczędny, niezmiennie kompaktowej wielkości - taki jest Netia Player 2.0 (N7800), czyli następca wersji 1.5 (N7700), której używa obecnie najwięcej użytkowników Telewizji Osobistej.

Lepsze parametry techniczne, tj. szybszy procesor i większa pamięć podręczna, wraz z nowym oprogramowaniem znacznie poprawiają komfort użytkowania urządzenia i pozwalają na dalszy rozwój Telewizji Osobistej o nowe aplikacje i funkcje.

Połączenie z internetem następuje poprzez Wi-Fi (urządzenia obsługuje również najszybszy standard „ac”) lub kabel Ethernet. Urządzenie obsługuje rozdzielczość HD, a także posiada zainstalowane najpopularniejsze kodeki potrzebne do odtwarzania zewnętrznych treści multimedialnych.

Zużycie prądu jest mniejsze: w nowym sprzęcie wynosi 10W i jest wynikiem lepszym o 2W w stosunku do poprzedniego modelu. W trybie energooszczędnym czuwania pobór mocy wynosi zaledwie 0,5W.

Netia Playery 2.0 domyślnie wyposażone są w nowoczesne oprogramowanie, do którego w ostatnim czasie zaktualizowane zostały urządzenia N7700 (więcej informacji o aktualizacji: http://media.netia.pl/pr/347270/netia-playery-z-nowoczesnym-interfejsem-uzytkownika).

W niedalekiej przyszłości wersja oprogramowania dla Netia Playera 2.0 będzie wzbogacana o nowe funkcje.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 

Załączniki

Netia Player w nowej odsłonie.docx
netia player.png