facebook web
Kamera! Akcja! Startuje Netia Off Camera

Kamera! Akcja! Startuje Netia Off Camera

Dzisiaj, 28 kwietnia, startuje jeden z największych festiwali kina niezależnego w tej części Europy. Netia Off Camera potrwa kilka dni i przyniesie wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia. Jubileuszowa 10. edycja to masa atrakcji, nie tylko tych filmowych.

Święto kina niezależnego potrwa od 28 kwietnia do 7 maja. Festiwal posiada kilka sekcji, w tym nowe „Aż po grób”, „Przyszłość nadejdzie dziś”, „Silna płeć” oraz „Ludzie to fikcja?”.

Najważniejszym wydarzeniem Netia Off Camera będzie walka o Krakowską Nagrodę Filmową. O 100 000 USD walczy kilku reżyserów z całego świata. Wśród jurorów zasiądą zdobywca trzech Oscarów, włoski scenograf Dante Feretti, Emma Tillinger Koskoff nazywana „prawą ręka Martina Scorsesego" oraz Agnieszka Holland.

Kolejnym ważnym konkursem będzie Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. 10 filmów będzie rywalizować o 300 000 zł, czyli Nagrodę Kulczyk Foundation.

Netia Off Camera to ponad 200 projekcji, nie tylko w klasycznych salach kinowych, ale również niekonwencjonalnych miejscach, np.: nad rzeką, na barce wodnej, na dachach, miejskich placach. Na Pl. Szczepańskim powstanie specjalne Miasteczko Filmowe, w którym m.in. Netia przygotowuje liczne atrakcje dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

W Miasteczku Filmowym pojawią się także inspirujący blogerzy i youtuberzy. Będą nimi Włodek Markowicz, Paulina Wnuk oraz ludzie stojący za projektami Magic of Y, Lovelajf, Tastytrip, Busem przez świat, Na Gałęzi oraz Plaamkaa. Uzupełnieniem Festiwalu będzie Off Scena, która jest muzycznym projektem towarzyszącym Netia Off Camera. Wystąpią na niej m.in. tacy artyści jak Kortez, Leski, Prides czy Dillon.

Te wszystkie atrakcje sprawiają, że festiwal jest idealnym pomysłem na majówkę.

Dodatkowych informacji można szukać pod hashtagami #NetiaOffCamera oraz #NetiaWspieraInspiracje.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 


Załączniki

Kamera! Akcja! Startuje Netia Off Camera.docx
netia-off-camera-2017-plakat-wersja-podstawowa-web.png


Powiązane artykuły