Filmowe hity w nowym serwisie Netia VOD
Netia startuje z nową usługą wideo na żądanie (VoD), z której mogą skorzystać wszyscy użytkownicy Netia Playerów - Netia VOD. To długo wyczekiwany serwis, w którym widzowie znajdą atrakcyjne filmy i seriale w rozsądnej cenie.
Dzisiaj (16 listopada) Netia uruchomiła własny serwis wideo na żądanie – Netia VOD. Z wypożyczalni on-line dostępnej poprzez aplikację o nazwie Netia VOD na multimedialnym dekoderze Netia Player, mogą skorzystać wszyscy użytkownicy Telewizji Osobistej Netii. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji na Netia Playerze, zakup wybranych produkcji odbywa się przez pilot Netia Playera, a opłata za wypożyczenie jest dopisywana przez operatora do faktury. Wypożyczenie jednego filmu kosztuje od 4,99 zł do 9,99 zł. Zakupione materiały można odtworzyć przez okres od 24 do 72 godzin od transakcji.
Na start Klienci Netii mogą wybierać spośród ponad 100 pozycji, m.in. „Sama przeciw wszystkim”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Planeta Singli”, „Gwiazdy”, „Misiek w Nowym Jorku”, „The Circle. Krąg” i „Amok”.
Docelowo w Netia VOD znajdować się będzie ponad 500 wyselekcjonowanych tytułów różnych gatunków filmowych i seriali.
O Netii
Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.
Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.
Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu, czy płatnej telewizji cyfrowej.
Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").
Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.
Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.
Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.