Netia Ethernet (klasy operatorskiej) w nowym, prostszym wydaniu

Netia Ethernet (klasy operatorskiej) w nowym, prostszym wydaniu

Netia udoskonaliła i uprościła gamę usług typu Carrier Ethernet. W efekcie od grudnia usługa Netia Ethernet jest dostępna w dwóch spełniających oczekiwania Klientów wersjach: Basic i Advanced. O jakości i niezawodności tej usługi świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat MEF 2.0.

Netia Ethernet, to najszybsza i najbardziej transparentna, z punktu widzenia sieci korporacyjnych, usługa transmisji danych w warstwie drugiej modelu OSI (L2), Zapewnia połączenia pomiędzy lokalizacjami Klienta (w architekturze punkt-punkt lub punkt-wielopunkt) w ramach jednej, jednolitej sieci Ethernet, w obrębie jednego lub kilku węzłów Carrier Ethernet.

Główną zaletą usługi Netia Ethernet jest fakt, iż jest ona w pełni zarządzana przez Netię. Rola administratorów sieci po stronie Klienta ogranicza się do wskazania (spośród wielu dostępnych opcji) oczekiwanej funkcjonalności oraz wyboru, które lokalizacje mają być połączone. Większość zadań związanych z administracją urządzeń sieciowych i samej sieci WAN pozostaje po stronie Netii.

 ETHERNET_RÓŻNICE.jpg

Dowolne pakiety, każdy typu ruchu

W wariancie Basic usługa pozwala na przenoszenie nietagowanych ramek broadcast i unicast o standardowej wartości MTU 1518. W wyższym wariancie (Advanced), usługa Netia Ethernet zapewnia przenoszenie ramek o wartości MTU 1522 i nieograniczonej ilości VLAN-ów o dowolnej numeracji (QinQ), i obsługuje każdy typ ruchu (broadcast, unicast jak i multicast). W opcji pozwala też na przesyłanie MTU aż do rozmiarów jumbo frame z przenoszeniem protokołów warstwy drugiej (np. STP, LACP, MACsec).

https://youtu.be/tE85QpFGzZI

Ethernet o światowym standardzie

O jakości i niezawodności usługi Netia Ethernet świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat stowarzyszenia Metro Ethernet Forum 2.0.

- Do Metro Ethernet Forum Netia przystąpiła blisko 2 lata temu a od połowy 2016 roku posiada certyfikat MEF 2.0, Członkostwo w stowarzyszeniu zacieśniło nasze relacje ze światowymi partnerami co poskutkowało, zarówno rozbudową naszej infrastruktury, jak również gamą usług, które są zbieżne z usługami innych globalnych dostawców – mówi Tomasz Tlak, Kierownik Produktu w Netii.

- Certyfikat MEF daje naszym Klientom i partnerom pewność, że usługi Netii posiadają takie same parametry jakościowe i techniczne, jak usługi innych operatorów należących do organizacji – dodaje Tomasz Tlak.

Członkami stowarzyszenia Metro Ethernet Forum (MEF) jest ponad 210 operatorów TIER (1, 2 i 3), czyli firm dostarczających usługi, sprzęt oraz aplikacje, dzięki którym możliwe się staje stworzenie globalnej spójnej sieci oraz dostarczanie usług na żądanie dla różnych podmiotów z całego świata.  Misją MEF jest przyśpieszenie procesu wdrażania sieci Carrier Ethernet i usług z nimi związanych na całym świecie przy zachowaniu jednolitej struktury oraz parametrów technicznych.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 

Załączniki

ETHERNET_RÓŻNICE.jpg
ETHERNET_RÓŻNICE.jpg