Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera

Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera

11. Netia Off Camera zbliża się wielkimi krokami. Święto kina niezależnego rozpocznie się już 27 kwietnia w Krakowie i potrwa aż do 6 maja. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące imprezy, w którą kolejny rok z rzędu angażuje się Netia.

Kino niezależne to wspaniałe historie i różnorodność. Netia Off Camera, to największy festiwal kina niezależnego w tej części Europy, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja br. w Krakowie. W ramach festiwalowego konkursu, w walce o Krakowską Nagrodę Filmową i 100 tys. dolarów staną młodzi twórcy z całego świata. Netia jest sponsorem tytularnym imprezy już po raz trzeci.

Netia Off Camera będzie jeszcze bardziej widoczny w Krakowie. Plac Szczepański zmieni się w Miasteczko Filmowe, ożyją dachy krakowskich kamienic, które będą idealnym miejscem do projekcji wybranych filmów. W Miasteczku Filmowym zostanie zorganizowany szereg atrakcji filmowych dla mieszkańców i turystów. Będzie to też miejsce, w którym artyści będą się w luźnej atmosferze spotykać się z publicznością.

- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Netia jest mecenasem tak wartościowego wydarzenia, jakim jest festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. - mówi Katarzyna Iwuć, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalna Netii. – Niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem jakości pracy zespołu przygotowującego festiwal i dobierającego repertuar, w którym aż roi się od niezwykle ciekawych, poruszających i inspirujących filmów – dodała Katarzyna Iwuć.

W programie 11. edycji festiwalu Netia Off Camera, znalazło się aż pięć nowych sekcji. W „Sport to zdrowie” niezależni filmowcy przedstawią najbardziej ekstremalną wersję kina. „Zawód: Artysta” to przekrój kinematografii poświęconej sztuce – muzykom, filmowcom i malarzom. „Nasto-Dramy” to m.in. filmy wprost z liceów i amerykańskich college’ów. W opozycji do nich będzie „Working Class Hero”, które przedstawi bohaterów klasy robotniczej. „Revenge movies” przedstawi zemstę niekoniecznie w słodkiej formie – od komedii romantycznej kończąc na melodramacie.

Wśród najważniejszych filmów wyświetlanych podczas festiwalu, będzie m.in. święcąca triumfy na festiwalu w Gdyni „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, „Love After Love” Russella Harbaugha i pełnometrażowy debiut Coralie Fargeat - „Revenge”.

Uzupełnieniem festiwalu będzie Off Scena – siedem koncertowych wieczorów z muzyką. Wystąpią m.in. Jeremy Gara, Lazy Habits i Home$lice.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 

Załączniki

Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera.docx
off camera plakat.jpg