facebook web
Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera

Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera

11. Netia Off Camera zbliża się wielkimi krokami. Święto kina niezależnego rozpocznie się już 27 kwietnia w Krakowie i potrwa aż do 6 maja. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące imprezy, w którą kolejny rok z rzędu angażuje się Netia.

Kino niezależne to wspaniałe historie i różnorodność. Netia Off Camera, to największy festiwal kina niezależnego w tej części Europy, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja br. w Krakowie. W ramach festiwalowego konkursu, w walce o Krakowską Nagrodę Filmową i 100 tys. dolarów staną młodzi twórcy z całego świata. Netia jest sponsorem tytularnym imprezy już po raz trzeci.

Netia Off Camera będzie jeszcze bardziej widoczny w Krakowie. Plac Szczepański zmieni się w Miasteczko Filmowe, ożyją dachy krakowskich kamienic, które będą idealnym miejscem do projekcji wybranych filmów. W Miasteczku Filmowym zostanie zorganizowany szereg atrakcji filmowych dla mieszkańców i turystów. Będzie to też miejsce, w którym artyści będą się w luźnej atmosferze spotykać się z publicznością.

- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Netia jest mecenasem tak wartościowego wydarzenia, jakim jest festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. - mówi Katarzyna Iwuć, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalna Netii. – Niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem jakości pracy zespołu przygotowującego festiwal i dobierającego repertuar, w którym aż roi się od niezwykle ciekawych, poruszających i inspirujących filmów – dodała Katarzyna Iwuć.

W programie 11. edycji festiwalu Netia Off Camera, znalazło się aż pięć nowych sekcji. W „Sport to zdrowie” niezależni filmowcy przedstawią najbardziej ekstremalną wersję kina. „Zawód: Artysta” to przekrój kinematografii poświęconej sztuce – muzykom, filmowcom i malarzom. „Nasto-Dramy” to m.in. filmy wprost z liceów i amerykańskich college’ów. W opozycji do nich będzie „Working Class Hero”, które przedstawi bohaterów klasy robotniczej. „Revenge movies” przedstawi zemstę niekoniecznie w słodkiej formie – od komedii romantycznej kończąc na melodramacie.

Wśród najważniejszych filmów wyświetlanych podczas festiwalu, będzie m.in. święcąca triumfy na festiwalu w Gdyni „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, „Love After Love” Russella Harbaugha i pełnometrażowy debiut Coralie Fargeat - „Revenge”.

Uzupełnieniem festiwalu będzie Off Scena – siedem koncertowych wieczorów z muzyką. Wystąpią m.in. Jeremy Gara, Lazy Habits i Home$lice.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 


Załączniki

Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera.docx
off camera plakat.jpg


Powiązane artykuły