facebook web
Netia bierze pod swoje skrzydła kolejny obiekt biurowy

Netia bierze pod swoje skrzydła kolejny obiekt biurowy

W ramach umowy zawartej z KTW Sp. z o.o., Netia zapewni kompleksową obsługę teleinformatyczną nowoczesnego kompleksu obiektów biurowych w Katowicach. Netia, z blisko 500 budynkami pod opieką, jest jednym z liderów teleinformatycznej części rynku Facility Management.  

Netia zawarła umowę z KTW Sp. z o.o. na świadczenie usług kompleksowego zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną w katowickim obiekcie .KTW I oraz warunkową umowę na zarządzanie infrastrukturą w będącym jeszcze w fazie projektowej budynkiem .KTW II. Łączna powierzchnia kompleksu .KTW to 58 000 m2. Kontrakt został zawarty na okres 5 lat.

Zgodnie z przedmiotem umowy, Netia jest odpowiedzialna za kompleksowe utrzymanie i zarządzanie infrastrukturą teletechniczną w tym dostarczanie usług bezpośrednio dla najemców oraz współpracujących z nimi operatorów telekomunikacyjnych. Ponadto w gestii Netii leży budowa sieci budynkowych i strukturalnych, przeprowadzanie audytu wykorzystania i stanu technicznego infrastruktury telekomunikacyjnej oraz jej potencjału.

To kolejny spośród ok. 500 obiektów w Polsce, który znalazł się pod opieką teleinformatyczną Netii.

- Cieszy nas tak szybko rosnące grono klientów naszych wysoko wyspecjalizowanych usług dla rynku nieruchomości.  O tym, że klienci cenią oferowane przez nas usługi ICT, wchodzące w skład tzw. Facility Management’u świadczy fakt, iż w samym tylko 2017 roku podpisaliśmy blisko 100 kontraktów związanych z obsługą nieruchomości komercyjnych” – powiedział Paweł Woźnica, Dyrektor Rynku Klientów Kluczowych – Nieruchomości Komercyjne w Netia S.A.

„KTW to wspaniały i nowoczesny obiekt, który ujmuje swoją architekturą i użytkowością. Łączy w sobie funkcje biurowe, usługowe i publiczne. To ważne, aby obszar telekomunikacyjny w pełni zaspokoił komfort i potrzeby swoich użytkowników” – podkreślił Paweł Woźnica.

O KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego „Spodka” inwestycja będzie składała się z dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany.

Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstanie kompleks biurowy, został nabyty przez TDJ Estate za kwotę 29 mln zł. Na mocy decyzji wydanej przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada 2015 r., która w skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji zyskała status ostatecznej, w grudniu 2015 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. 

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe usługi teleinformatyczne, począwszy od rozwiązań głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in. Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.  Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.Powiązane artykuły