facebook web
Jak działa Netia Światłowód 900 Mb/s? Sprawdź sam!

Jak działa Netia Światłowód 900 Mb/s? Sprawdź sam!

Wziąć 100 Mb/s, a może jednak zaszaleć i dopłacić do 900 Mb/s? Takie pytanie zadaje sobie pewnie wielu użytkowników „przesiadających się” na światłowód. W Netii nie ma tego dylematu, przez pierwsze 3 miesiące z opcji do 900 Mb/s korzystają wszyscy, bez dodatkowych kosztów!

Światłowodowy dostęp do internetu, to zupełnie nowa jakość w stosunku do innych technologii przewodowych (stacjonarnych), nawet w przypadku najniższej opcji (do 100 Mb/s). Stabilność i prędkość docenią wszyscy – szybko ściągając i wysyłając nawet największe pliki (zdjęcia, filmy). Oglądając filmy online nie trzeba co chwilę mierzyć się z przymusową pauzą i oglądać ikonki „buffering” zamiast filmu. Z kolei dużo niższe opóźnienia (tzw. ping), docenią grający on-line, którzy nie będą już przegrywać w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wysyłanie też ma znaczenie

Wyższa prędkość pobierania danych, na którą kładziony jest największy nacisk komunikacyjny, oznacza też odpowiedni wzrost maksymalnej szybkości, z jaką dane są wysyłane. W przypadku Netii dla usług światłowodowych FTTH - PON prędkość ściągania (downlink) / wysyłania (uplink) to odpowiednio: 100/50, 300/50 i 900/100.

Sprawdź czy warto

Czy warto zatem dopłacić od 20 do 40 zł miesięcznie do wielokrotnie szybszego łącza? Teraz każdy nowy klient usługi Netia Światłowód (FTTH – PON) przez pierwsze 3 miesiące korzysta z pełnej prędkości – do 900 Mb/s – bez dodatkowych kosztów (płacąc jak za opcję do 100 Mb/s, czyli pierwsze 2 miesiące za 1 zł, a potem 49,90 zł miesięcznie). W przypadku braku chęci pozostania przy wyższej prędkości (za dodatkową opłatą), od 4. miesiąca prędkość łącza wróci do standardowego poziomu 100 Mb/s.

Złotówki na osłodę

Mamy też coś dla osób, do których jeszcze nie dotarliśmy z modernizacją naszej sieci do światłowodu. Będąc w zasięgu łączy o prędkości do 50 Mb/s i nie decydując się na najnowszą promocję, w której do łącza stacjonarnego dodajemy nielimitowany dostęp do mobilnego internetu LTE (informowaliśmy o niej w tej informacji prasowej: https://my.netia.pl/pr/391539/netia-swiatlowod-z-nielimitowanym-internetem-mobilnym-za-49-90-zl-mies) przez 4 miesiące za internet pobieramy tylko 1 zł/msc.

Z kolei najwolniejsze łącza stacjonarne (wariant do 10 Mb/s) oferujemy w cenie zaledwie 39,90 zł miesięcznie (pierwsze 4 miesiące po 1 zł!).


Powiązane artykuły