Komunikacja zintegrowana w chmurze Netii obsypana nagrodami

Komunikacja zintegrowana w chmurze Netii obsypana nagrodami

„Nowa Netia”, czyli kompleksowe rozwiązanie komunikacji zintegrowanej w chmurze, zostało wyróżnione dwoma prestiżowymi nagrodami – „Best in Cloud 2017” magazynu Computerworld oraz „Turbiny Polskiej Gospodarki 2017” Gazety Finansowej.

Magazyn Computerworld, który śledzi, analizuje i opisuje najważniejsze światowe kierunki rozwoju IT i ich wpływ na biznes, ogłosił konkurs Best in Cloud, by wskazać najciekawsze rozwiązania i usługi oferowane w modelu chmurowym na polskim rynku. Nagrody przyznano w wyniku głosowania menadżerów IT z listy CIO 100 Computerworld. Netia zwyciężyła w kategorii „Najlepszy produkt Zintegrowanej komunikacji (Unified Comms)” za wdrożenie usługi komunikacji zintegrowanej „Nowa Netia” m.in. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oraz w spółce PGA Polska Sp. z .o.o.

Druga nagroda dla „Nowej Netii” to wyróżnienie redakcji „Gazety Finansowej”, która po raz kolejny przyznała prestiżowe tytuły „Turbin Polskiej Gospodarki 2017” najlepszym produktom i usługom dla firm z sektora MSP. Więcej informacji na temat rankingu oraz firm w dodatku do bieżącego wydania tygodnia „Gazeta Finansowa” pt. „Turbiny Polskiej Gospodarki 2017”.

W ramach Nowej Netii dostarczamy wszystkie niezbędne do komunikacji narzędzia, łącząc tradycyjną telefonię z najnowszymi rozwiązaniami opartymi o smartfony, tablety i komputery. Bardzo się cieszę, że zalety tego rozwiązania zostały docenione zarówno przez wybitnych ekspertów IT, jak i medium biznesowe – powiedział Paweł Rychcik, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Wyróżniona usługa jest adresowana zarówno do pojedynczych biur, jak i wielu rozproszonych oddziałów bez ograniczeń lokalizacyjnych oraz geograficznych. Usługa umożliwia m.in. wykorzystanie dowolnego numeru stacjonarnego do wykonywania i odbioru połączeń przy pomocy wybranego przez siebie urządzenia: smartfonu, tabletu lub komputera, w dogodnym dla siebie miejscu. „Nowa Netia” integruje rozwiązania tradycyjne oraz nowoczesne usługi telekomunikacyjne z wykorzystaniem komunikatora biznesowego Unified Communications. Jej największymi korzyściami są wygoda, jedna cena, mobilność oraz bezpieczeństwo.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Mennica Polska, FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

 

Załączniki

Nagrody-Netia-MyNetia.jpg
Komunikacja zintegrowana w chmurze Netii obsypana nagrodami.docx